Diaľkové ovládanie PC – USB

Toto zariadenie vám umožňuje bezstarostne a bez námahy obsluhovať váš počítač diaľkovo použitím ľubovoľného diaľkového ovládača v domácnosti, na princípe zapamätania si vysielaného kódu DO a priradenia mu funkcie v počítači. Ako ovládací program sa využíva program GIRDER 4.x (shareware), alebo GIRDER 3.2.x (freeware), ku ktorému si musíte stiahnuť ovládací zásuvný modul (plugin IgorPlugXP.dll) od autora tohoto snímača: Ing. Igora Češka, ktorý nakopírujete do priečinku hardvérových pluginov v GIRDERI. Vzhľadom k tomu že toto zariadenie sa pripája do USB portu budete ešte potrebovať ovládací driver (IgorPlugUSB.zip). Vzhľadom k tomu že autor týchto snímačov uvoľnil ZADARMO snímač do COM portu, USB verzia už nieje len tak zadarmo :-) . Z internetu je možné stiahnuť len “FREE VERZIU” ovládacieho drivera, ktorá je obmedzená tým, že pri štarte počítača sa zobrazuje nepopulárne okno, ktoré treba odklepnúť. Plnú verziu ovládacieho drivera si môžete zakúpiť za menší poplatok aj na týchto stránkach. Ak máte záujem obsluhovať nejaký konkrétny program existujú aj tzv. exportné skupiny, ktoré majú príkazy k programu preddefinované a vám stačí si už len zvoliť tlačítka diaľkového ovládača, ktoré majú daný príkaz vykonať. Pokiaľ takúto skupinu nenájdete je nutné celý príkaz definovať ručne (to je ale maličkosť). V prípade problémov sa treba riadiť pomocníkom (help) z programu GIRDER, ktorý už existuje aj v slovenskej a českej verzii.

Príklady využitia:

 • Ovládanie všetkých soft. prehrávačov (napr. WINAMP, MEDIAPLAYER…)
 • Prezentačné účely (videoprojekcie – ovládanie prezentácie) urobíte dojem!!!
 • Dokáže ovládať PC bez nutnosti použiť klávesnicu či myš
 • Môže pracovať aj s viacerými diaľkovými ovládačmi naraz
 • Nechýba podpora ovládania PC ako napr. vypnutie, reštart, odhlásenie…
 • Toto vyhotovenie je obzvlášť vhodné pre notebooky
 • A mnoho ďalších možností podľa vašej fantázie…

IR Snímač do USB portu

Na požiadanie môžem záujemcom vyrobiť aj snímač v bezkáblovej verzii, vhodný hlavne pre notebooky. Ak máte o daný produkt záujem, kontaktujte ma priamo na tel. 0904/503 424. Cena je v tomto prípade rovnaká ako pri verzii s 0,5 m káblom.

K cene tovaru treba pripočítať poštovné a balné – T.j.  2 €

Ak si dané zariadenie dokážete vyrobiť sami a nemáte možnosť získať naprogramovaný procesor ATTINY2313, (procesor AT90S2313 sa už nevyrába a ATTINY2313 je jeho plnohodnotná náhrada) môžete si ho objednať na tejto stránke.

Aktuálny cenník:

Výrobok: 0,5m 1,0m 1,5m 2,0m
IR snímač – USB – bez CD 16 € 17 € 18 € 19 €
IR snímač – USB – vrátane CD 21 € 22 € 23 € 24 €

Ak máte o daný výrobok záujem, stačí vyplniť tento jednoduchý objednávkový formulár. Výrobok vám bude následne zaslaný na dobierku.

Objednávkový formulár:

 1. (požadované)
 2. (požadované)
 3. (požadované)
 4. (požadované)
 5. (požadované)
 6. (požadované)
 7. (platný e-mail)
 

cforms contact form by delicious:days

Na zadanú e-mailovú adresu vám bude zaslané potvrdenie objednávky.

Powered by WordPress | Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to Compare Premium WordPress Themes, Themes Gallery and wordpress themes 2012