Informačný LCD

Potulkami internetom sa dá nájsť veľa zaujímavých vecí. Ja som na takejto potulke narazil na veľmi zaujímavú schému na zostrojenie si “Informačného LCD” k počítaču. Jedná sa o zariadenie, ktoré vám počas práce na PC zobrazuje rôzne informácie o stave systému atč. (vlastne čo si nastavíte to sa zobrazí) záleží aj na tom, aký ovládací program použijete. Takýchto programov je možné nájsť pomerne veľké množstvo či sa už jedná o FREEWARE, ale aj SHAREWARE (záleží len na vás, čomu dáte prednosť a čo vám bude viac vyhovovať). Toto zariadenie nieje nevyhnutnou súčasťou počítača, bez ktorej by sa človek nezaobišiel, no určite by nemalo chýbať u majiteľov počítačov, ktorí radi svojich miláčikov vylepšujú a zdokonaľujú. Cenová náročnosť je trošku vyššia vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu samotného modulu LCD. Celé zariadenie sa pripája do LPT portu PC. Napájanie je realizované prídavným káblikom priamo zo zdroja PC cez klasický FLOPPY konektor (napájanie HDD, CD-ROM…)

Príklady 3 najznámejších ovládacích programov:

jaLCDs
obrazok

- program s veľmi zaujímavým názvom. Veľmi ma zaujal a oproti ostatným sa mi zdal najlepší. Priamo podporuje programy ako Mother Board Monitor či WINAMP, disponuje animáciami viacerými možnosťami prechodových efektov pri zmene údajov na LCD. A to hlavné – je to FREEWARE.

LCDcenter
obrazok

- z toho čo som zistil – Taktiež veľmi zaujímavý program – pracuje s MBM5 aj WINAMPOM, ale už pravdepodobne nie je podporovaný. Taktiež sa jedná o FREEWARE.

LCD Smartie
obrazok

- je taktiež program, ktorý sa nemá za čo hanbiť. Disponuje rôznymi funkciami. Ako aj predchádzajúce programy. Taktiež podporuje MBM5 aj Winamp. Stále podporovaný a vylepšovaný. FREEWARE

Medzi čalšie patria napr: LCDmax, LCD stats…..

Na to, aby PC dokázal s LCD komunikovať potrebujete si stiahnuť a nainštalovať ovládací driver.

JA VÍM PONÍKAM TENTO EXTERNÍ LCD

LCD je umiestnený v čiernej krabičke o veľkosti 130x68x30 (mm). Veľkosť LCD modulu je 4x20znakov – podsvietenie štandardné “zelenožlté” . Dĺžka kábla je 1700mm. V spodnej časti sa nachádza regulácia intenzity podsvietenia a kontrastu znakov. Komunikácia s PC je riešená cez LPT kábel počítača, napájanie je realizované cez FLOPPY konektor priamo zo zdroja PC (na požiadanie je možné vyhotoviť napájanie cez konektor USB – pri objednávke napíšte do poznámky).

V prípade, že vás toto zariadenie zaujalo a máte záujem, ponúkam možnosť jeho vyrobenia a zaslania na dobierku. Stačí len vyplniť nasledovný formulár. Cena poštovného je 1,5 €. Dodacia odoslania cca 4 týždne, nakoľko materiál už nemám na “sklade”.

Objednávkový formulár

  1. (požadované)
  2. (požadované)
  3. (požadované)
  4. (požadované)
  5. (požadované)
  6. (požadované)
  7. (platný e-mail)
 

cforms contact form by delicious:days

Ponúkam aj možnosť výroby LCD podľa vašej predstavy aj iné veľkosti. V takom prípade ma kontaktujte e-mailom na: sektormaster@atlas.sk

K cene tovaru treba pripočítať poštovné.

Powered by WordPress | Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to Compare Premium WordPress Themes, Themes Gallery and wordpress themes 2012